30 let Dětského muzea

V průběhu celého roku 2022 si Dětské muzeum připomíná 30 let svého působení v MZM. Prostřednictvím sociálních sítí se různými způsoby ohlíží, vzpomíná a rekapituluje svoji dosavadní činnost, ale hlavně v rámci tohoto významného jubilea DM průběžně připravuje celou řadu zajímavých doprovodných programů pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost nejen k výstavě Óóó Indiáni, ale i k dalším výstavním projektům, např. i v nové expozici Loutkářské umění.

Indiánský den dětí - narozeninový happening

Vrcholem oslav výročí DM bude narozeninový happening v rámci výstavy Óóó Indiáni s názvem Indiánský den dětí - Dětské muzeum slaví 30. narozeniny, který se uskuteční v sobotu 28. května 2022 od 14:00 do 18:00 hodin v Pavilonu Anthropos a jeho přilehlém okolí. Účastníky happeningu v indiánském stylu čeká prohlídka interaktivní výstavy přibližující historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky a dále spousta dalších zábavných aktivit přímo ve výstavě, ale také v přilehlém parku u Pavilonu Anthropos. K vyzkoušení budou indiánské hry a dovednosti, chybět nebude výtvarné tvoření ani hudební dílna. Připravena bude ochutnávka pokrmů a v neposlední řadě i vyprávění indiánských legend. Z Westernového městečka v Boskovicích dorazí, a to dokonce na koni, slavný náčelník Apačů Vinnetou. Přítomným představí práci se svými koňmi ve volnosti. A kdoví, možná s Vinnetouem dorazí i jeho krásná sestra Nšo-či...


Připravujeme výstavu Malý princ

Na závěr roku připravujeme ve spolupráci se dvěma umělkyněmi - výtvarnicí a ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou a uměleckou sklářkou Alicí Dostálovou interaktivní výstavu, která představuje díla inspirovaná pohádkovým příběhem Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ. Můžeme zde obdivovat nejen ukázky různých sklářských technik či skvostné obrazové koláže vytvořené kombinací fotografie, ilustrace i přírodních materiálů, které jsou zároveň animované prostřednictvím AR (augmented reality), ale také se ponořit do vyprávění o podobenství dětství a dospělosti.
 


Soutěž k výročí DM - Noc v muzeu

V rámci oslav dětem navíc nabízíme exkluzivní zážitek ve formě speciálního programu ve výstavě Malý princ včetně možnosti strávit noc přímo v budově muzea. Děti, které navštíví jednu či více akcí Dětského muzea (různé workshopy a doprovodné programy k výstavám) nebo navštíví jakoukoliv výstavu či expozici ve všech objektech MZM si mohou na pokladnách vyzvednout speciální kartu s okénky, do které postupně sbírají razítka (1 razítko = 1 návštěva muzea). Držitelé karet se stávají účastníky soutěže, jejíž cílem je strávit noc v muzeu.

Soutěžní kartu je třeba odevzdat v termínu od 5. do 15. listopadu 2022 na pokladně Pavilonu Anthropos, Dietrichsteinského paláce nebo Paláce šlechtičen. Noc v muzeu a speciální program ve výstavě Malý princ čeká na patnáct nejúspěšnějších, tedy těch, kteří odevzdají největší počet razítek. V případě shody bude rozhodovat čas odevzdání, který bude zaznamenán na pokladně. Zvítězí však každý, kdo se zúčastní! Drobná odměna totiž čeká na všechny děti, které vyplněnou kartičku v termínu odevzdají.

Soutěžní karta

CHTĚL/A BYS STRÁVIT KOUZELNÝ VEČER A NOC V MUZEU?

Sbírej razítka z akcí Dětského muzea nebo návštěvy kterékoliv výstavy či expozice Moravského zemského muzea a získej buď odměnu, nebo účast na speciálním programu ve výstavě Malý princ, který se uskuteční v listopadu letošního roku. #30letsdetskymmuzeem

V případě, že se zúčastníš nové virtuální hry MZM Po stopách pavoučka Edy, můžeš získat i bonusové body!

 ●  1. akce DM | workshop k výstavě Ó Indiáni – únor – 2022

 ●  2. akce DM | programy v rámci akce Jarní prázdniny v MZM – březen 2022

 ●  3. akce DM | workshop k výstavě Ó Indiáni – duben 2022

 ●  4. akce DM | narozeninový happening k 30. výročí DM ve výstavě Ó Indiáni – květen 2022

 ●  5. akce DM | workshop v nové expozici Loutkářské umění a loutkové představení Zvířátka a Petrovští – červen 2022

 ●  6. akce DM | workshop k výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla – září 2022

 ●  7. akce DM | workshop k výstavě Český komiks a jeho svět – říjen 2022

 ●  8. akce DM | workshop k výstavě Archeologie z nebe – listopad 2022

 ●  9. výstava/expozice

 ●  10. výstava/expozice

Změna programu vyhrazena. Pro aktuální informace sledujte náš web, případně Facebook Dětského muzea.

KONTAKTY
SLUŽBY
VĚDA A VÝZKUM
O NÁS